You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kim jesteśmy?

Wydawnictwo „Geopolis”(geo - ziemia, obszar, a polis jest to sposób sprawowania władzy – to niezależna wspólnota obywateli, którzy rządzą się sami, nie tworząc oderwanych od społeczeństwa struktur państwowych) powstało z myślą o coraz większej ilości sympatyków Gruzji i tego zakątka świata. Tematy kultury i historii Kaukazu opisujemy w książkach w różnorodnych formach: legend, bajek, przypowieści, anegdot. Mówią one o radości życia, honorze, miłości, rodzinie, przyjaźni, oraz o wartościach cenionych na każdej szerokości geograficznej. Przedstawiają uniwersalne prawdy ludzi Kaukazu. W ludowych gawędach i obrzędach kryje się istota kultury i tradycji jednego z najpiękniejszych zakątków świata, a ich urok docenią wszyscy czytelnicy.
Gruzja to kraj mitów o Argonautach i Prometeuszu Amirani. Wraz z sąsiadującą Armenią leżała w strategicznym punkcie ważnych dróg handlowych, łączących Europę z Azją.  Sprzyjało to powstawaniu nowych wartości kulturowych. W IV wieku Gruzja przyjęła chrześcijaństwo jako religię państwową. Sztuka gruzińska w pełni zasługuje na to, by była dobrze znana nie tylko na Kaukazie, ale na całym świecie.
Celem naszego wydawnictwa jest popularyzowanie kultury i sztuki Gruzji i Kaukazu. Jesteśmy małym zespołem, kładącym duży nacisk na profesjonalizm. Pasja to słowo, które najlepiej oddaje nasz stosunek do Gruzji i Kaukazu.